#15 Recenzja "Love Is All You Need?"

Witajcie kochani.

Dziś przygotowałam dla Was recenzję filmu, który bardzo mnie poruszył. Na początku nie wiedziałam jak sie do tego odnieść. Było we mnie tyle emocji,że ciężko mi  było się pozbierać szczerze mówiąc. Ale w końcu to przetrawiłam, emocje opadły i mogę napisać recenzję.

Love is all You need?
Opis filmu:
Alternatywna rzeczywistość, w której powszechnie panuje homoseksualizm. Jude i Ryan zakochują się, lecz ich związek jest negatywnie postrzegany oraz piętnowany.


Nie wiem nawet w sumie od czego zacząć. Film jest bardzo dobrze zrobiony. Od początku ma taki nietypowy klimat. Jest to alternatywna rzeczywistość więc dziwnie mi się to trochę oglądało ale później zrozumiałam jak się czują homoseksualiści w świecie heteroseksualistów. Film ten porusza bardzo ważną sprawę, która ciągle jest obecna na świecie, w naszym codziennym życiu pewnie też. Może nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. W większych miastach jest to pewnie bardziej widoczne niż w małych ale można powiedzieć, że to w pewien sposób dotyka każdego nas. Dla niektórych homoseksualizm jest czymś dziwnym, dla nie których niekoniecznie. Wiadomo ile ludzi tyle poglądów. Tak samo jest z wiarą. Jedni wierzą w Boga inni nie. To jest normalne. Każdy wychowuje się w różnych środowiskach, ma po wpajane różne poglądy. Ten film pokazuje jak ludzie reagują na wiarę, na to co im ktoś wmawia, jak  wielkie znaczenie ma słowo i jak każdy je interpretuje. Człowiek jest taka istotą, że bardzo szybko i łatwo można zmienić jego poglądy, wystarczy tylko dobry argument. Wiadomo są osoby, które się na to nie nabiorą ale są tacy co biorą wszystko bardzo poważnie. Film pokazuje także jak bezwzględni i okrutni potrafią być ludzie. Nie tylko dorośli, tłumacząc się później, że to w imię wiary, ideałów czy wpajanych poglądów. Z dziećmi jest tak samo. Film pokazuje jak okrutne i mściwe potrafią być dzieci wobec innych. Jak dla mnie jest to przerażające i nie mogę tego zrozumieć jak małe dzieci czy nastolatki reagują na wpajane im poglądy.

Świat jest naprawdę okrutny pod tym względem i film bardzo dobrze to obrazuje. Pokazuję także, jak słaba jest ludzka psychika, jak łatwo można kogoś złamać. Dobrą rzeczą w tym wszystkim jest to jak ukazana jest siła miłości w tym wszystkim, że dla niej potrafimy zaryzykować wszytko nawet własne życie.


Film jak najbardziej polecam, jest po prostu świetny. Choć dla troszkę starszej widowni, ponieważ skłania do bardzo dużej refleksji na temat życia.

Moja ocena: 8/10

Strasznie dzisiaj przy nudziłam ale tak jak mówiłam film wywołał we mnie tyle emocji, że naprawdę musiałam usiąść i to wszytko przemyśleć.Mam nadzieje, że nie zraziłam Was do filmu, i że go obejrzycie bo naprawdę warto.

Strona na FB.


Instagram.


Lubimy Czytać
Pozdrawiam Was serdecznie
Agaa.

9 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tym filmie, ale podoba mi się ten pomysł. Dodaję do listy do obejrzenia, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet nie wiedziałam, że taki film istnieje :/
  Obejrzałabym, żeby zobaczyć te emocje, o których piszesz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze powiedziawszy, to nigdy nie słyszałam o tym filmie. Ale czasami lubię takie refleksyjne historie, więc może obejrzę, jak znajdę chwilę czasu :)
  Pozdrawiam,
  Zagubiona w słowach

  OdpowiedzUsuń
 4. Kompletnie nie dla mnie ten film. Pierwszy raz też o nim słyszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To brzmi naprawdę ciekawie! Taki alternatywny świat i fakt, że film zmusza do refleksji. Chyba sama się w najbliższym czasie zabiorę :D
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam, ale brzmi interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tym filmie, ale koniecznie zapisuje go sobie na Filmwebie ;)
  Porusza niewątpliwie ważny problem. Chętnie zobaczę jak sobie z tym poradził reżyser.

  Pozdrawiam,
  Na planecie Małego Księcia

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem, czy warto znosić nudę tylko dla emocji i kwintesencji. Rozpatrzę twoją propozycję xd

  Pozdrawiam
  toreador-nottoread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń