#29 Recenzja "Trzy metry nad niebem" Federico Moccia.

Witajcie kochani.

Dziś mam dla Was recenzję książki, którą przeczytałam już dawno temu a film widziałam chyba milion razy i nigdy mi się nie znudzi. Na początku obejrzałam film tylko dla głównego aktora haha lecz fabuła tak mnie wciągała, że postanowiłam przeczytać książkę z czego się bardzo cieszę. 


"Trzy metry nad niebem" -  Federico Moccia.

''Ty i ja... trzy metry nad niebem.''Tytuł oryginału: Tre metri sopra il cielo
Data wydania: 20 czerwca 2012
Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 336

Opis książki: Szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa, a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania.


"Nikt nie kocha, tak jak my kochamy, nikt nie cierpi, tak jak my cierpimy."

Książka różni się od filmu. W filmie niektóre postacie mają pozmieniane imiona ( tak jak np, głowny bohater - w książce ma na imię Stephan, a w filmie Hache). Jednakże fabuła książki zostaje taka sama. Oczywiście, że niektóre wątki są zmienione na potrzeby filmu jak to zawsze bywa.


"-Co jest?
-Boję się.
-Czego? 
-Że już nigdy nie będę tak szczęśliwa jak teraz...".

Trzy metry nad niebem to piękna romantyczna historia, która poza miłością oklepanego schematu pokazuje dorastanie młodzieży oraz ich problemy z rodziną, szkołą , przyjaciółmi. Zakochani w sobie bohaterowie muszą podejmować trudne decyzje, które maja wpływ na ich późniejsze wspólne życie. Pokazuje jak można się zmienić pod wpływem innych.
"Nagle zdajesz sobie sprawę, że wszystko się skończyło. Naprawdę. Nie ma już powrotu. Czujesz to. I próbujesz zapamiętać, w którym momencie to wszystko się zaczęło. I odkrywasz, że zaczęło się wcześniej niż myślisz. Długo wcześniej. I to w tej chwili zdajesz sobie sprawę, że to wszystko zdarzyło się tylko raz. I nieważne jak bardzo się starasz, nigdy nie poczujesz się taki sam. Nie będziesz już nigdy czuć się jak trzy metry nad niebem..."

Styl autora jest szczegółowy, lecz prosty i łatwy do zrozumienia. Autor mocno skupia się na opisywaniu emocji bohaterów. Szybko się czyta co sprawia, że szybko utożsamiamy się i poznajemy bohaterów. Fabuła powieści jest niezmiernie zaplątana, przez dłuższy czas nie wiem czy główni bohaterowie postanowią być ze sobą. Wiele zwrotów akcji potęguję ciekawość a koniec wzmacnia prawdziwość tej historii. Jest ona również niezmiernie wciągająca. Zakończenie książki bardzo przeżyłam, tak jak bohaterowie. Do tej pory nie mogę zrozumieć ich postępowania. Ja w takiej sytuacji zrobiłabym coś innego. Ale wiadomo to tylko książka.Podsumowując: nie da się przejść koło niej obojętnie. Zakończenie zaskakuje, a cała fabuła jest przyciągająca uwagę. Ciągle coś się dzieje choć miejscami troszkę nudnawa.  Mogę z czystym sumieniem polecić i film i książkę.

Moja ocena: 9/10.


Mam nadzieję, że moje wypociny Wam się podobały :) Piszcie swoje wrażenia z tą książką- czy już czytaliście albo czy macie zamiar. :)

Pozdrawiam gorąco.
Agaa.

10 komentarzy:

 1. Oglądałam już dawno film, kilka razy. :) Bardzo mi się podobał :D Ale za książkę raczej się już nie wezmę. Nie mam jakoś ochoty na nią. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Planuję po nią sięgnąć, mam nadzieję, że uda mi się to zrobić przez wakacje, a potem chętnie zobaczę film :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Film widziałam kilka razy i bardzo mi się podobał. Ale książka? Jakoś mnie do niej nie ciągnie, więc raczej po nią nie sięgnę ;)
  aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądałam film w gimnazjum i razem z przyjaciółką byłyśmy tak w nim zakochane, że została u mnie na noc żeby obejrzeć go drugi raz <3 wtedy chciałam przeczytać książkę, ale jakoś się nie złożyło... A teraz czuję się na to za stara (powiedziała 19stolatka xD). Swoją drogą serio?! Stephan zamiast Hache? Czy tam na odwrót xD przecież to głupie!
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  Q.

  Otwórz Drzwi do Innego Wymiaru :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie czytam powieść tego autora, tyle, że "Jesteś moją obsesją" :) Filmu nie oglądałam, ale że podpada pod mój gust, muszę nadrobić! Tę książkę widziałam już gdzieś, ale jakoś nie po drodze mi do niej było. Jednak pewnie jeśli film mi się spodoba, to i do książki się przykleję :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam, ale jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do książki i pewnie już nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szybko się czyta? Ja prawie się poddałam, bo ta książka mnie nudziła. Ale przeczytałam :P Natomiast druga część to miód ^^
  Film uwielbiam!
  Zaczytanego!

  OdpowiedzUsuń
 8. Koniecznie muszę przeczytać, ale boję się, że książka będzie mnie nudzić :( Do tej pory nie obejrzałam filmu, właśnie ze względu, że chcę dać książce pierwszeństwo. Zobaczymy jak to wyjdzie :)

  P.S. Nominowałam Cię do tagu ;) Jeśli masz ochotę odpowiedzieć, znajdziesz go u mnie na blogu :) Jeśli nie, to w porządku, rozumiem ;)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 9. Książkę, zarówno jak i film, czytałam już dobre parę lat temu, ale do tej pory mam co do niej pozytywne uczucia. Bardzo podobała mi się przestawiona historia i wkrótce zapewne ją sobie odświeżę :)

  Pozdrawiam,
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam zarówno książkę jak i film. To jest naprawdę piękna historia, którą warto poznać :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń