#1 Recenzja "Pitbull Niebezpieczne Kobiety"

Witajcie kochani.
Pod ostatnim postem było 231 odsłon, a na całym blogu stuknęło ich 430 woow. Jesteście 
wspaniali.

Dziś przychodzę do waz z recenzja filmu Pitbull Niebezpieczne kobiety. Pewnie cześć z Was już go oglądała. Byłam na premierze w kinie i cala sala była zajęta. Nie było żadnego wolnego miejsca. Film naprawdę cieszy się popularnością i do tej pory ludzie przychodzą do kin go oglądać.


reżyseria: Patryk Vega
scenariusz: Patryk Vega
gatunek: Sensacyjny
produkcja: Polska
premiera: 11 listopada 2016 (Polska) 9 listopada 2016 (świat)

Opis filmu:
W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii "paliwowej", której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić… Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski) – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z  ps. Cukier (Sebastian Fabijański), socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina (Alicja Bachleda-Curuś) właśnie wychodzi z więzienia…

Recenzja:
Film był bardzo długo oczekiwany. Okrzyknięto go nawet najgorętszą premierą tego roku. Po premierze Pitbulla Nowych porządków liczono na taki sam a nawet jeszcze większy sukces. Jednak Vega trochę przedobrzył. Film ogólnie jest spójnie i dobrze zrobiony ale jest parę niepotrzebnych wątków, np ślub córki Ostaszewskiej, który nic nie wnosił do fabuły filmu. Drugą rzeczą, która mi się nie podobała było to, że strasznie szybko przechodzi się z jednego wątku do drugiego, nie można było się dobrze zapoznać z postacią, zrozumieć jej. Jak dla mnie było za mało dramatu. Zwiastun był naprawdę dobry i film zapowiadał się świetnie. Jednak głównym wątkiem jest mafia paliwowa, a nie niebezpieczne kobiety policjantki.  Większość filmu skupia się na ich facetach, a nie na nich samych. Bardziej mogli tu rozwinąć wątek z Joanna Kulig i Andrzejem Grabowskim. Jednak Vedze nie chodzi o nic więcej niż efektowne odmalowanie realiów świata policjantów i gangsterów.  Jak ma być przemoc, to po całości: podrzynane gardła, wylewające się wnętrzności i trup noworodka.Granica między dobrą zabawą i żenadą bywa jednak cienka – scena, w której Strachu piskliwym głosikiem przemawia do  niedowidzącej babci swojej dziewczyny, jest po prostu niepotrzebna. Jest dużo scen, które miały być zabawne a nie są. Z tym Vega trochę przesadził. 
Ostatecznie film był średni, pierwsza część dużo lepsza. 


Moja ocena : 5/10Mam nadzieję, że moja pierwsza recenzja Wam się podobała. Piszcie w komentarzach co Wy sądzicie o tym filmie i piszcie jaką recenzję chcielibyście zobaczyć na moim blogu.

Całuję gorąco.
Agaa.


2 komentarze:

  1. Według mnie ciężko się czyta przez tę czcionkę :) proponuje time news roman :) PanG

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie, dziękuję. Postoję. Zdecydowanie nie w moim stylu i na pewno go nie oglądnę


    Pozdrawiam
    To Read Or Not To Read

    OdpowiedzUsuń