#45 Recenzja "Dunkierka"

Cześć kochani.

Dziś mam dla Was wyczekiwana recenzję najnowszego filmu Christophera Nolana.

"Dunkierka"

Opis filmu:
Alianccy żołnierze z Belgii, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Francji zostają otoczeni przez niemiecką armię i ewakuowani podczas najbardziej zaciekłej bitwy II Wojny Światowej.

Zwiastun:


Pierwsze wrażenie:

400 000 tysięcy żołnierzy jest uwięzionych na plaży właśnie w Dunkierce. Trwa wojna, wojska nieprzyjaciół są coraz bliżej, a żołnierze czekający na statki, którymi będą mogli wrócić do domu, nie mają czym się bronić. Film zmontowany jest na zasadzie trzech linii czasowych, które się ze sobą przeplatają. Ja na samym początku nie bardzo to ogarniałam, ale później wszystko się ze sobą komponuje i cały film nabiera sensu. Pierwsza płaszczyzna czasu jest na plaży gdzie bohaterowie, mają tydzień do godziny zero, druga płaszczyzna to bohaterowie, którzy na dzień przed mają coś zrobić i trzecia to godzina przed tą godziną zero. Jest to naprawdę fajne, bo można poznać bohaterów z różnych perspektyw, każdy ma inne zadanie i każdy jest tam z innego powodu. W filmie jest naprawdę mało dialogów, dzięki czemu lepiej, ogląda się film, można lepiej wczuć się w klimat, można poczuć się bohaterem filmu. Nie chcę się tu zagłębiać w postacie, bo nie chce nic spojlerować, ale powiem Wam, że aktorzy są świetnie dobrani i zagrali. Szczerze Wam powiem, że poszłam tam tylko dla Harry’ego Stylesa, ale film wywarł na mnie ogromne wrażenie, a sam Harry zagrał naprawdę bardzo dobrze. Film oglądało mi się bardzo dobrze, nieraz miałam problem, żeby odróżnić efekty komputerowe od tych prawdziwych zdjęć. Polecam wszystkim z całego serduszka.
Podsumowując: 

Film jest bardzo dobrze zrobiony, polecam każdemu, kto, lubi filmy wojenne, bo można świetnie wczuć się w klimat filmu. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to trochę rozwleczone zakończenie. Jak dla mnie mogłoby zakończyć się odrobinę wcześniej, a film i tak byłby świetny.

Moja ocena: 9/10 


Piszcie co sądzicie o filmie i czy już na nim byliście :) 

Uściski
Agaa.

Strona na FB.


Instagram.


Lubimy Czytać
14 komentarzy:

 1. Super, że ci się podobało! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam na niej niedawno w kinie i jestem zachwycona. Zupełnie inny film niż większość z jakimi można się teraz spotkać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od dawna mam ochotę na ten film i mam nadzieję, że niedługo uda mi się go obejrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chcę zobaczyć ten film, a widzę, że Ci się bardzo podobał :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie byłam, ale z chęcią bym go zobaczyła :)

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomimo, że bardzo interesuję się historią, to nie przepadam za czasami wojny i chyba nie wybiorę się na ten film.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szukałam akurat filmu dobrego na wyjście do kina, a ta propozycja brzmi akurat :)

  OdpowiedzUsuń